Marcin Ratajczak

radca prawny

Najczęściej rozwiązuję problemy moich klientów z zakresu prawa cywilnego, rodzinnego, spadkowego. Wspieram również przedsiębiorców, w tym w szczególności przedsiębiorców z branży medycznej.
[Więcej >>>]

Chcę założyć zakład leczniczy

Odwołanie od nakazu pracy. Wzór. Mały prezent na Święta. Ode mnie dla Ciebie.

Marcin Ratajczak11 kwietnia 20204 komentarze

Witam Cię w Wielką Sobotę.

Tak sobie pomyślałem, że skoro idą święta, do przydałby się prezent.

Taki, który wiązałby się z nadzieją, pomocą. Czymś dobrym w tych trudnych czasach.

I stwierdziłem, że w obecnej chwili najlepszym prezentem dla Ciebie może być wzór odwołania od decyzji wojewody.

Wzory przygotowałem dwa:

  • odwołanie ze względu na wiek
  • i ze względu na dzieci do lat 14.

Znajdziesz je na marginesie po lewej stronie tuż pod moim zdjęciem.

Jeżeli oglądasz mój post na komórce, to odwołanie znajduje się na dole strony.

Pamiętaj:

1. są to projekty, moja wizja ewentualnego odwołania. Sporządzone jednak bez czytania decyzji, ponieważ nikt mi takiej nie udostępnił. Byłoby wtedy łatwiej.

Jeżeli Ty lub Twoi znajomi dysponujecie tekstem decyzji oraz pouczeniami- podeślijcie mi te dokumenty nawet w postaci zdjęcia- być może te poradniki w jakiś sposób poprawię.

2. Jest do odwołanie dla grup, które są wyłączone z walki z epidemią. Jeżeli nie należysz do tych grup a potrzebujesz pomocy i chciałbyś ustalić ze mną strategię postępowania w Twoim indywidualnym przypadku, pisz do mnie lub dzwoń. Numer i maila znasz. Przeanalizujemy Twoją sytuację i podejmiesz decyzję, co robić dalej. Lepiej być może teraz niż jak już dostaniesz decyzję. Chociaż później też Ci pomogę.

Zachęcam do indywidualnych rozmów, ponieważ na podstawie rozmów z Wami widzę, że Wasze sytuacje są róźne. I w zależności od konkretnej sytuacji należy podjąć konkretne decyzje i kroki. Dlatego nie jestem fanem wzorów, projektów. Wszystko powinno być dopasowane. To tak jak fartuch. Mój niekoniecznie pasowałby na Ciebie.

Zapoznaj się z instrukcją obsługi odwołania. Znajdziesz ją tutaj.

PS. Gdyby ten prezent z jakichś powodów Tobie jednak nie odpowiadał- daj znać. Pomyślę, co da się zrobić.

Pozdrawiam serdecznie. Damy radę.

Wesołych Świąt. Dużo zdrowia.

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 732 901 999e-mail: sekretariat@kancelariaratajczak.pl

{ 4 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Aleksandra 14 kwietnia, 2020 o 13:36

Witam nie za bardzo rozumie w jaki sposób nalezy takie odwołanie wysłac w formie papierowej czy elektronicznej. I jesli mogę to chciałabym zapytac co zrobić w sytuacji jeśli dostanie się takie wezwanie, a jest się matką dziecka w wieku 11 lat. Bo zgodnie z powołaniem ma ono rygor natychmiastowy i trzeba się zgłosic w danej placowce do której zostanie się powołanym, a co jęśli mimo napisania odwołania nie zgłosze się do danej placówki bo mam pod opieka dziecko? Pytam czysto teoretycznie na razie. Z góry dziękuję za odpowiedz

Odpowiedz

Marcin Ratajczak 15 kwietnia, 2020 o 09:49

Dzień dobry, uważam, że odwołanie należałoby wnieść w formie przewidzianej w kpa. Jeśli Pani się nie zgłosi, wówczas organ może nałożyć karę pieniężną. Problem polega jednak na tym, że Pani jako matka dziecka w wieku do lat 14 z mocy ustawy jest wyłączona z kręgu osób, które mogą otrzymać nakaz pracy. Przeanalizuję taką sytuację i zrobię wpis na blogu 🙂

Odpowiedz

Adriana 16 kwietnia, 2020 o 12:25

Czy jest dostępne odwołanie dla matki samotnie wychowujące dziecko do lat 18??

Odpowiedz

Marcin Ratajczak 16 kwietnia, 2020 o 15:09

Dzień dobry, ja stworzyłem dwa projekty- dotyczące rodziców w wieku do lat 14 oraz pracowników powyżej 60 roku życia. Może Pani przygotować projekt dla siebie w oparciu o wzór dot. rodziców do lat 14. Gdyby Pani nie umiała, proszę napisać do mnie maila, proszę podać w nim nr tel bym mógł oddzwonić. Pozdrawiam

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Marcin Ratajczak Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Radcy Prawnego Marcin Ratajczak z siedzibą w Słubicach.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem sekretariat@kancelariaratajczak.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: