Marcin Ratajczak

radca prawny

Najczęściej rozwiązuję problemy moich klientów z zakresu prawa cywilnego, rodzinnego, spadkowego. Wspieram również przedsiębiorców, w tym w szczególności przedsiębiorców z branży medycznej.
[Więcej >>>]

Chcę założyć zakład leczniczy

SKIEROWANIE 
DO PRACY – ODWOŁANIE 
OD DECYZJI WOJEWODY

Marcin Ratajczak11 lutego 2020Komentarze (0)

W związku z pandemią koronawirusa wielu pracowników służby medycznej otrzymało decyzję o przymusowym skierowaniu do pracy.  

Bywa, że często ludzie ci po prostu przyjmują tę decyzję do wiadomości i z narażeniem życia i zdrowia siebie i swoich rodzin stawiają się do wskazanej w decyzji pracy.

Obowiązują jednakże w polskim prawie przepisy, które umożliwiają przeciwstawienie się decyzji wojewody z ważnych i racjonalnych powodów. To przeciwstawienie się jest nazywane odwołaniem od decyzji. 

Treść tego odwołania znajdziesz w krótkim ebooku, który możesz pobrać STĄD, natomiast poniżej kilka niezbędnych słów wyjaśnienia do tego odwołania.

Przestudiuj je z uwagą.

***

1. Należy zwrócić uwagę że odwołanie wnosimy do Ministra Zdrowia, ale za pośrednictwem organu, który wydał decyzję.

2. Dokładnie przeczytaj uzasadnienie doręczonej decyzji oraz pouczenia, które otrzymałeś wraz z decyzją. Zwróć w szczególności uwagę na termin wniesienia odwołania oraz wysokość opłaty od wniesionego odwołania.

3. Niniejszy wzór odnosi się do odwołania od decyzji wojewody o skierowaniu do pracy przy zwalczaniu epidemii. Jest to projekt, nie stanowi on w żadnym razie porady prawnej i nie możesz wobec autora zgłaszać żadnych roszczeń związanych ze skutecznością lub brakiem skuteczności złożonego przez Ciebie odwołania.

4. Należy wskazać dane organu, za pośrednictwem którego wnosisz odwołanie.

5. Dane Strony podane we wzorze są przykładowe, w to miejsce musisz wskazać swoje dane. Wszelka zbieżność z osobami autentycznymi jest przypadkowa.

6. Pamiętaj, że art. 47 ust. 3 ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi zawiera większy katalog okoliczności wyłączających skierowanie do pracy przy epidemii. Niniejszy wzór jest przykładowy.

7. Pamiętaj żeby podać nr wydanej decyzji. Nie musisz podawać konkretnych przepisów ustawy, że Twoje prawo zostało naruszone. Wystarczy, że napiszesz, że nie zgadzasz się z decyzją. Odwołanie nie wymaga również obszernego uzasadnienia.

8. Pamiętaj o podpisie!

9. Jeżeli dostałeś decyzję sugeruję bezpośredni kontakt ze mną. Dzwoń 732 901 999. Być może w Twoim przypadku będzie trzeba podnieść dodatkowe argumenty lub obrać konkretną strategię działania. To jest tylko wzór, natomiast jak się domyślasz istotne mogą być szczegóły Twojej sprawy.

10. Jeżeli nie należysz do grona osób, które nie mogą być powołane do pracy przy zwalczaniu epidemii a chciałbyś uniknąć powołania- skontaktuj się ze mną. Postaram się Tobie pomóc.

***

To tyle!

Pamiętaj o tym, aby skontaktować się ze mną w razie potrzeby. Adres e-mail to: sekretariat@kancelariaratajczak.pl

Powodzenia!

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 732 901 999e-mail: sekretariat@kancelariaratajczak.pl

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Marcin Ratajczak Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Radcy Prawnego Marcin Ratajczak z siedzibą w Słubicach.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem sekretariat@kancelariaratajczak.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: